top of page

 Rozpoczęcie Roku 2020

Droga Rodzino Harcerska!

 

Witamy w nowym roku harcerskim!!  Mamy nadzieję że każdy już się zarejestrował do Hufca Harcerek "Tatry" lub Hufca Harcerzy "Warta". Jak nie, to informacje można znaleźć używając następujące linki:

Hufiec Harcerek "Tatry":  https://www.tatrychicago.org/rejestracje-2020

Hufiec Harcerzy "Warta":  https://www.harcerzewchicago.net/rejestracja-na-rok-2020

 

Oficjalna Msza święta na Rozpoczęcie Roku Harcerskiego odbędzie się w niedzielę, 27go września o godzinie 9:30 rano w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, pod adresem 5835 W. Irving Park Road, Chicago.  Skoro panuje dalej pandemia Covid-19, mamy 2 opcje dla Państwa:

  1. Przyjść na Mszę święta na żywo w mundurach harcerskich.  Trzeba się zarejestrować przed czasem przez specjalny formularz: (https://www.signupgenius.com/go/904054EA9A82FA7F58-msza) w miarę wolnych miejsc. Ojciec Tomasz Oleniacz, nasz Kapelan Obwodu, sugeruje żeby się już zarejestrować aby nie zabrakło miejsc dla harcerstwa.  

  2. Wsiąść udział w harcerskiej Mszy świętej wirtualnie.  Oczywiście można się ubrać w mundury harcerskie: https://www.youtube.com/watch?v=HvSzlRkFr3k).

W tym roku, niestety nie będzie pikniku uroczystego w lesie Bunker Hill ze względu na ograniczoną ilość ludzi którzy mogą się spotkać w jednym miejscu.  Jednak, chcielibyśmy zasugerować akcję charytatywną zamiast pikniku. Napewno dużo z Państwa zna Muzeum Polskie w Ameryce, który niestety jest dalej zamknięty na wizyty i na obchody.  Chcielibyśmy zaproponować donację na Muzeum Polskie zamiast płacenia za swoje obiady na pikniku harcerskim.  Muzeum Polskie w Ameryce jest zabytkiem historycznym dla nas Polaków tu w Ameryce i jest perełka dla harcerstwa.  Można wysłać czek wystawiony na Polish Museum of America i dodać ZHP Chicago na linijce "memo".  Można również złożyć donacje wirtualnie na stronie www.polishmuseumofamerica.org i kliknąć "Donate".  Również proszę dodać ZHP Chicago w notatkach.  Dziękujemy z góry za hojność!!

 

Do zobaczenia 27go września!

 

Czuwaj!

Beata Chodorowska Niebrugge, hm.

Przewodnicząca Obwodu

ZHP Chicago

bottom of page